24 Nisan 2011

19 Nisan - Jessica Lea Mayfield

Nisan ayının ortası geldi, anca kaldırıldı blogspot yasağı. Arada da (nedense DNS ayarları vs gibi şeylere girmediğimden) blog havada kaldı böyle. Bütün (ayarları tam) takipçilerimden özür dilerim, kaldığımız yerden devam edelim madem!

Geçen haftalarda bir sürü yeni albüm çıktı veya ben dinledim. Paul Simon var bir kere! "So Beautiful Or So What" yeni albümünün ismi ve çok güzel de bir albüm. Kimi eleştirmenler Graceland'den sonra en iyi albümü bile diyorlar - ki Graceland bence onun en iyi albümü değildir. Bu arada kendisi neredeyse 70 yaşına gelmiş, hiç farkında bile değiliz (sen kaç yaşına geldin diye sorarlar tabii sonra). Bir başka yeni güzel albüm ise oldukça genç bir grup olan tUnE-yArDs'sın "W h o k i l l" albümü idi. Vampire Weekend'in ayarı bozulmuş hali gibi veya "hafif psikopata bağlamış folk müziği", Dirty Projectors'u hatırlatıyor biraz.İyi ama, korkmaya gerek yok!
Geçen hafta hesapsız kitapsız karşılaştığım ilginç bir ses ise Jessica Lea Mayfield idi. 21 yaşında bir şarkıcı/sözyazarı kendisi. Ama hiç 90 doğumlu gibi görünmüyor, ki zaten ilk EP'sini de 16 yaşında iken yayınlamış! Bu yıl başlarında çıkan "Tell Me" kendisinin ikinci albümü. Spin'den Vogue'a değişik dergilerde hakkında methiyeler düzülmekte bu ara, David Letterman'ın şovuna çıktı, SXSW'in bu yılki parlayan isimleri arasındaydı, daha ne yapsın!? Bu arada, ilk albümünü prodüktörü de Dan Auerbach imiş, Black Keys'in vokalisti hani.

19 Nisan 2011 Alçak Basınç

Acid House Kings Under Water
Jessica Lea Mayfield Blue Skies Again
Paul Simon The Afterlife
tUnE-yArDs My Country
Moon Duo When You Cut
Vessels Recur
PJ Harvey The Glorious Land
Yuck Operation
Destroyer Poor In Love
Kurt Vile Runner Ups
I'm Not A Gun In Sepia
Jamie Woon Lady Luck
The Time And Space Machine Children Of The Sun
Pretty Lights Easy Way Out
The Budos Band Unbroken, Unshaven 
.

Hiç yorum yok: