23 Haziran 2013

28 Mayıs ve Tatil (ve Çapulcular!)

Merhaba herkese.
Bir süredir, uzunca bir süredir blog'a bir şeyler girememiştim. Nisan ayı boyunca ağır bir proje için çalıştım, mayıs başı da karışık başladı. Haziran'a geçmeden durup burada önce ufak bir açıklama yapmam lazım.

Alçak Basınç radyo programı (Eksen'deki yani) Haziran - Eylül 2013 arası tatilde olacak. Bunu yayın yönetmenimiz Gülşah ile Mart ayı gibi konuştum ilk, ufak bir "radyo programı tatili"ne ihtiyaç duyduğumu söyledim. Fena da değil, Mayıs 2007'den bu yana 6 yıl olmuş!!! (ilk program için şuraya bakabilirsiniz). Sonuçta programım sona ermedi, eylül'de birden bire tekrar program yapmaya başlayacağım. Ama bu ufak ara benim için iyi olacak, zaten yaz aylarında da çalıştığım İstanbul Caz Festivali dolayısıyla biraz yoğun oluyorum, geçen yıllarda haziran temmuz döneminde tekrara düştüğüm çok oluyordu.

Tabii bu durum, arada blogun boş duracağı ve marttan bu yana eksik programları tamamlamayacağım anlamına gelmiyor! Eylül'e kadar buradaki eksik programların da listelerini koyacağım ve ara sıra haberler de verebilirim. Ve işte ilk icraat olarak hemen aşağıda en son 28 Mayıs tarihli programım ve onun şarkı listesi:


28 Mayıs 2013 Alçak Basınç

Bu yazıyı görüyorsanız başlıktaki linke basın

The Courteeners   When You Want Something You Can't Have
Savages   She Will
!!!   Get That Rhythm Right
Daft Punk   Giorgio By Moroder
Club 8   Kill Kill Kill
Almunia   New Moon
John Legend   Who Did That to You
Emeli Sande (feat. The Bryan Ferry Orchestra)  Crazy In Love
Vampire Weekend    Ya Hey
Iron & Wine   New Mexico's No Breeze
Wild Cub   Jonti
Waxahatchee   Lips And Limbs
Major Lazer (feat. Amber Coffman)   Get Free 
.
.
.
.
.


BONUS: ÇAPULCU ŞARKILARI!!! 
Favorilerim Duman'ın Eyvallah'ı (her yerde duyuyoruz artık), Kardeş Türküler ve "Angaranın Gazları" (#35). Hepsini dinleyemedim daha ama. DirenGezi!

http://capulcular.bandcamp.com/

Hiç yorum yok: