12 Mayıs 2009

19 Mayıs - In Flagranti

Son birkaç aydır arada programı "sessiz sedasız" geçirmek durumunda kalmıştım, ama geçen hafta beklenmedik bir durum oldu gerçekten, yayında bir sorun çıkmış program yayınlanmamış. Neyse, sonuçta geçen hafta kaydettiğim program bu hafta yayınlanıyor ve bana da ufak bir tatil imkanı sağlamış oldu!

Geçen hafta ilginç bir derleme ile karşılaştım bir yerlerde, Röyksopp fan club'ı veya sevenleri diyelim, birileri Röyksopp'un şu son albümüne kadarki single'larından en güzel remixleri toparlamış ve bir derleme yapmışlar. Ama yok yok. Eple'nin ve Remind Me'nin birçok remixini bilirim ama daha önce duymadığım remix'ler de dinledim diyeyim, o derece yani. Röyksopp konseri için cidden heyecanlanabileceğimi hissettim valla!

Bir başka ilginç gelişme de The Sounds ile ilgili. Bundan bir 3-4 yıl önce kalbimi fetheden Maja Ivarsson ve grubu The Sounds görünen o ki bildiklerini okuyorlar yine ve o zamanlardan pek farklı olmayan bir sound ve albüm ile geri dönüyorlar. Albüm'ün adı Crossing The Rubicon, ilk single "No One Sleeps When I'm Awake" ve ben de programda (i-tunes'dan da dağıttıkları) Dorchester Hotel isimli parçayı çaldım. Bazen "eskisi gibi" birşey duymak iyi geliyor insana.

Son olarak, bu hafta en çok hoşuma giden albümlerden biri In Flagranti idi. İtalyan görünümlü, Brooklyn'li bu grup, geçtiğimiz günlerde "Brash & Vulgar" isimli ikinci albümünü yayınladı. İlk albümleri bir single'lar derlemesi idi yanlış hatırlamıyorsam ve göze batan bir iki single'ları da vardı aslında. Bu yeni albümleri, derli toplu bir şekilde birbirinden heyecanlı disko parçaları sunuyor ve cidden de "siz bu işi bitirmişsiniz çocuklar" dedirtiyor. Hoş, New York'lular işte, onlardan daha iyi kim bilebilir disco olayını?! LCD Soundsystem'in negatifi gibiler bir nevi, gitarlarla dans müziği değil değil synthesizer'lar ile rock müziği! Kesinlikle keyifli :)

Son olarak, Phonenix - 1901'in dinlediğim neredeyse bütün remix'leri beni hayal kırıklığına uğrattı sanırım... Bir tek bu programda çaldığım remix'i sevdim. Tercih meselesi tabi. Herkesin tercihine göre bir remix vardır eminim.


19 Mayıs 2009 Alçak Basınç


Men Without Hats Pop Goes The World
Röyksopp Eple (Black Strobe Remix)
The Sounds
Dorchester Hotel

Dananananaykroyd
Black Wax

Madensuyu
Oh Frail

MGMT
Electric Feel

Phoenix
1901 [saycet remix]

A Camp
Bear On The Beach

Faunts
Feel.Love.Thinking.Of

Walter Meego
Forever
Solvent Wish
Jason Lytle
Brand New Sun

The Sound Of Arrows
M.A.G.I.C. (Curtis Vodka Remix)

In Flagranti A Little Something Extra
Gershon Kingsley Hey, Hey
.

Hiç yorum yok: