06 Ekim 2010

5 Ekim - Lali Puna ve Soaked

Kulüp konserleri sezonu sıkı başladı. Bu hafta oldukça güzel konserler var, biri Art Brut idi, bir kaç saat önce Babylon'da bu konserin yarım saatini seyrettim, oradan istemeye istemeye ayrıldım. Sonra cuma ve cumartesi günü iki güzel konser var, İKSV binasında Salon'da Lali Puna ve The Notwist'i izleyeceğiz. 
 
Özellikle Lali Puna için biraz daha fazla heyecanlanıyorum ama. Yıllar önce Phonem By Miller kapsamında İstanbul'a getirmiştik onları, Four Tet ile aynı gün sahne almışlardı ve Babylon tarihinin en kalabalık konserlerinden biri idi. Bu sefer de Salon'un en kalabalık konseri olmaya aday bu gece. Ayrıca konser öncesinde DJ kabinindeyim (sonrasını göreceğiz!) Bu arada, Lali Puna öncesi ne dinlemek istersiniz ekseninde bir twitter geyiği başlatacağım yakında, takip ediniz :) 

Bu haftaki bir başka önemli grubumuz ise İstanbullu bir electro-pop grubu, Soaked. Grup bundan birkaç sene önce kurulmuş ama özellikle geçen yıldan bu yana oldukça faaller, yeni şarkılar, klipler, ep falan. Grubun lideri Balamir, oldukça da hoşsohbet bir insan. Hayatını kazandığı işi gücü ile oldukça alakasız bir alana dalıvermiş, bu anlamda takdir edilesi bir enerjisi var ve eminim konserlerde de bu enerjisini sahneye yansıtıyor olsa gerek. Açıkcası bir türlü konserlerine gidemedim (Efes One Love'da çalmışlardı geçen sene) ama kayıt üzerinde çok sevdiğim parçaları var, mesela programda çaldığım Gemlike gibi. Çok güzel prodüksiyonlar, belki tarz olarak etkilendikleri grupları biraz fazla andırıyor olmaları ufak bir kusur olarak görülebilir ama sonuçta başarılı bir ekip. Daha fazla bilgi için de myspace sayfalarına geçebilirsiniz. 
 

5 Ekim 2010 Alçak Basınç


Ben Folds & Nick Hornby Picture Window
Lali Puna Remember
The Notwist Boneless
Phoenix Rome
Two Door Cinema Club Eat That Up, It's Good For You
Soaked Gemlike
Ratatat Neckbrace
Scissor Sisters Whole New Way
Mark Ronson And The Business Intl Somebody To Love Me
The Bookhouse Boys Shoot You Down
The National Runaway
Zee Avi Darling
Junip Always
Owen Pallett Scandal At The Parkade
Sigur Ros Seaglopur
.

Hiç yorum yok: